dodatki ślubne

Dodatki ślubne – sposobem na przyozdobienie weselnego stołu

Wszystkie polskie uroczystości łączy jedna rzecz – długie biesiadowanie w towarzystwie zaproszonych gości przy suto zastawionym stole. To z całą pewnością piękna tradycja, więc jeśli Wasz wielki dzień zbliża się wielkimi krokami, to zwróćcie szczególną uwagę na odpowiednie przyozdobienie weselnego stołu. To przecież prawdziwe serce przyjęcia i miejsce, w którym spędzamy tego szczególnego dnia najwięcej czasu, zajadając się smakołykami, śmiejąc się i tocząc długie rozmowy ze współbiesiadnikami. Zadajecie sobie pytanie, jakie dodatki ślubne koniecznie muszą się u Was pojawić? Specjalnie z myślą o zakochanych narzeczonych przygotowaliśmy ten krótki poradnik.

Serwetki, winietki i numerki, czyli zacznijmy od podstawowych dodatków ślubnych

W pierwszej kolejności przypominamy o nieodzownych elementach każdej uroczystości weselnej, na której pojawia się wiele dań głównych, przystawek, deserów i napojów. Chodzi oczywiście o serwetki umieszczone na każdym talerzu, a nawet dodatkowo na środku na ogólnodostępnym stojaku. Dekoratorzy ślubni prześcigają się w wymyślaniu fantazyjnych form ułożenia serwetek. Można położyć je płasko lub związać na supełek, tworząc coś w rodzaju kokardy, przewiązać sznureczkiem i doczepić karteczkę z imieniem czy postawić.

Kolejne dodatki weselne na stół to winietki i numerki, które wprowadzają porządek i dbają o jasne rozdzielenie miejsc. Dają świetne pole do popisu w kwestii dekoracji. Zajmują niewiele miejsca, ale starannie dobrana czcionka napisów i przemyślane grafiki cieszą oko i dopełniają styl przyjęcia. Dobrym pomysłem będzie użycie winietek i numerów z tym samym wzornictwem, co w przypadku zaproszeń.

Elementy dekoracyjne na stół weselny – zawieszki na butelki, kwiaty i świeczki

Ślub to radość, miłość i wszechobecna magia. W taki dzień nie może zabraknąć kwiatów. Niech roi się od nich dosłownie wszędzie! W modzie są obecnie bukiety naturalne, girlandy z jemioły i innych soczyście zielonych roślin, a także kompozycje z kolorowej bibuły. Jak bliskość, ciepło i blask, to i świeczki. Pamiętajcie tylko, żeby postawić je w bezpiecznych miejscach. Niektóre pary chcą też przekazać gościom dodatkowe słowa od siebie czy zabawny wierszyk, który umieszczają na zawieszkach na butelki.

Zastanówcie się, w jakim stylu planujecie urządzić ślub i wesele, a pomysły na dekoracje stołu przyjdą same!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart