jak zapraszać na wesele?

Kiedy i jak zapraszać na wesele?

Najważniejszych i najbliższych dla Was osób zdecydowanie nie może zabraknąć podczas ceremonii zaślubin. Bez gości uroczystość nie byłaby aż tak wyjątkowa. Są oni świadkami zawarcia małżeństwa oraz razem z Wami dzielą radość wynikającą z wkroczenia w nowy etap życia. Właśnie dlatego powinniście odpowiednio wcześnie zastanowić się nad tym, kiedy i jak zaprosić ich na wesele. Kiedy i jak zapraszać na wesele? Zapraszamy do lektury!

Krok pierwszy – zamówienie zaproszeń ślubnych

Lista gości gotowa? Czas na przygotowanie inwitacji! Jeżeli nie decydujecie się na samodzielne wykonanie kartek, warto zamówić je od sprawdzonego producenta lub grafika. W takim przypadku musicie wziąć pod uwagę czas realizacji zamówienia. W zależności od skomplikowania projektu oraz nakładu, na zaproszenia na wesele możecie czekać nawet do 3 tygodni. Warto zatem zamówić je właśnie w tym czasie od planowanego wręczenia ich swoim gościom. W pracowni Papillon zrealizujemy Waszą wizję, tworząc niepowtarzalny projekt z wybranym tekstem. Staramy się jak najszybciej dostarczać kartki do Waszych rąk, dlatego czas realizacji zamówienia trwa do 10 dni roboczych od akceptacji projektu.

Krok drugi – wysłanie zaproszenia weselnego

Kartki zostały dostarczone? Nadszedł czas na ich wysłanie! Przyjmuje się, że powinno się je wręczyć minimum 3 miesiące przed ślubem i weselem. Jeżeli jednak planujecie zgromadzić gości, z którymi nie utrzymujecie stałego kontaktu lub organizujecie uroczystość za granicą, zdecydujcie się na wcześniejsze przekazanie kartek – od 5 do 6 miesięcy przed weselem. Pamiętajcie o tym, że Wasi bliscy również muszą przygotować się do uroczystości i zarezerwować na nią czas. Informowanie o ceremonii na ostatnią chwilę będzie nie tylko niegrzeczne, ale również bardzo kłopotliwe.

W jaki sposób wręczyć inwitacje?

Pozostała najważniejsza kwestia – jak powinno się wręczać zaproszenia ślubne? Osoby, na których obecności najbardziej Wam zależy i dla Was najbliższe, powinny otrzymać kartki osobiście. Jeżeli natomiast wiecie, że trudno będzie zorganizować wspólne spotkanie – np. ze względu na odległość – możecie zdecydować się na listowne przekazanie kartek. Pamiętajcie jednak o tym, aby zadzwonić do gości i upewnić się, że inwitacje ślubne na pewno do nich dotarły!

Shopping Cart