Personalizowane czy wypisywane zaproszenia?

Personalizowane czy wypisywane zaproszenia?

Każdy, kto przygotowywał się do własnego ślubu, zdaje sobie sprawę z tego, o jak wielu rzeczach trzeba pamiętać. Jedną z tych rzeczy są oczywiście zaproszenia, które zostaną rozwiezione po wszystkich członkach rodziny. Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje zaproszeń – personalizowane oraz wypisywane ręcznie. Zaproszenia personalizowane posiadają kompletny nadruk, a zatem przygotowany tekst wprowadzający oraz imiona i nazwiska zaproszonych gości. Powoduje to, że nie ma potrzeby samodzielnego wypisywania nazwisk gości, gdyż wszystkie zaproszenia są od razu gotowe do wręczenia. Zaproszenia wypisywane ręcznie posiadają wszelkie nadruki oraz teksty, jednak imiona i nazwiska gości trzeba wypisać samodzielnie. Na który wariant się zdecydować? Które rozwiązanie okaże się być tym najlepszym?

Zaproszenie personalizowane

Wypisywanie zaproszeń może być stresujące, dlatego w takiej sytuacji nietrudno o pomyłkę lub literówkę. Z tego właśnie względu w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem Klientów cieszą się zaproszenia personalizowane. Nie ma w nich potrzeby samodzielnego wypisywania imion i nazwisk zaproszonych gości, gdyż wszystkim zajmuje się firma produkcyjna – nadruki tworzone są maszynowo. Decydując się na zaproszenia personalizowane, warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy lista gości jest kompletna. W sytuacji, gdy o którymś z gości zapomnimy, a zamówienie zostało już wysłane do realizacji, konieczne będzie złożenie kolejnego zamówienia dla brakującego gościa.

Aby zapobiec takim sytuacjom, można zdecydować się na zamówienie kilku dodatkowych sztuk zaproszeń z wykropkowanym miejscem na imię i nazwisko gościa, jednak zaproszenie to będzie się znacząco różniło od wszystkich pozostałych.

Zaproszenia wypisywane ręcznie

Mimo, iż szczególnym zainteresowaniem cieszą się zaproszenia personalizowane, to jednak nie brakuje osób ceniących wyjątkowość akcesoriów wypisywanych ręcznie. Zaproszenia tego typu dają możliwość samodzielnego tworzenia nowych zaproszeń już po otrzymaniu całej partii kartek.

Tak naprawdę trudno jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj tworzonego zaproszenia jest lepszy – każdy ma swoje wady i zalety. Wybór pomiędzy akcesoriami personalizowanymi, a wypisywanymi to decyzja odnosząca się przede wszystkim do indywidualnych preferencji Młodej Pary. Mimo, iż personalizacja pozwoli znacząco skrócić czas przygotowywania akcesoriów, to jednak zaproszenia wypisywane ręcznie mają w sobie tę wyjątkowość.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart