Terminarz przygotowań ślubnych

Terminarz przygotowań ślubnych

Jednym z najbardziej wyjątkowych momentów dla dwóch świeżo zaręczonych osób jest ceremonia zaślubin. Aby była niezapomniana, warto ją dobrze zorganizować i stworzyć terminarz przygotowań ślubnych. Taki harmonogram przeprowadzi Was po formalnościach, które należy wykonać przed uroczystością i weselem.

Kiedy i od czego rozpocząć przygotowania?

Czas pomiędzy zaręczynami a weselem szacuje się najczęściej na rok lub dwa. Ten okres w zupełności wystarczy na zorganizowanie ceremonii. Ale od początku – pierwszym krokiem będzie stworzenie harmonogramu. Taki terminarz pozwoli Wam uporządkować krok po kroku wszystkie zadania do zrealizowania przed zawarciem małżeństwa oraz się w nich nie pogubić.

Jak stworzyć harmonogram przygotowań do ślubu i wesela?

Na początku określcie, ile macie czasu na przygotowanie uroczystości. Wiedząc to, będziecie mieli świadomość tego, które zadania należy wykonać priorytetowo. Następnie spiszcie najważniejsze rzeczy, które przychodzą Wam do głowy. Pomocne okażą się fora tematyczne, na których ludzie wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi organizacji uroczystości. Zebranie pomysłów z pewnością ułatwi proces stworzenia terminarza.

Terminarz przygotowań ślubnych co powinniście uwzględnić w harmonogramie?

Wiemy, że organizacja ślubu i wesela bywa przytłaczająca. Dlatego stworzyliśmy propozycję terminarza, który możecie wykorzystać podczas preparacji do tego wyjątkowego dnia!

  • 1-2 lata przed ślubem: stworzenie harmonogramu, listy gości, określenie budżetu, wybór daty wydarzenia i zarezerwowanie terminów w Kościele, sali oraz u dekoratorów i muzyków,
  • ok. 9 miesięcy przed: wybór świadków, motywu przewodniego wesela oraz przejście przez nauki przedmałżeńskie (w przypadku ceremonii kościelnej),
  • minimum pół roku przed: zorganizowanie strojów (sukni i garnituru), umówienie wizyty u fryzjera lub makijażystki, a także zamówienie zaproszeń i papeterii – najlepiej z Papillon!
  • 2-3 miesiące przed: stworzenie terminarza dnia uroczystości, zamówienie tortu, obrączek i rozesłanie zaproszeń.
    Nie zapomnijcie również o dodatkach, które sprawią, że każdy z gości na długo zapamięta Waszą ceremonię. W ofercie sklepu Papillon znajdziecie zaproszenia, winietki, pudełka na obrączki lub księgi gości, które będą stanowiły wisienkę na torcie Waszych przygotowań!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart